Poleć znajomym

Skórka pomarańczowa w syropie

Jak zbierać punkty?

Autor: (4550 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Świat moich smaków

...Klasyczny przepis każe przygotowywać ją przez ok. 10 dni, ale chciałam sprawdzić czy zjadliwa będzie wersja ekspresowa. Czas jej przygotowania nie przekroczył 1 doby. I muszę przyznać, że jest bardzo zjadliwa. Skórka ze sklepu się nie umywa! Podejrzewam, że pewne problemy mogą pojawić się w związku z jej dłuższym przechowywaniem, ale na święta była jak znalazł...

Składniki

  • skórka z 4 pomarańczy
  • 0,5 l wody
  • 500 g cukru

Sposób przygotowania

  1. Pomarańcze obrałam ze skórki. Odkroiłam większą część albedo- białego miąższu (zostawiłam warstwę ok 2 mm). Zalałam zimną wodą, zostawiłam na 12 godzin, żeby pozbyć się goryczy (w międzyczasie ok. 3-4 razy zmieniłam wodę).

  2. Następnie zagotowałam w świeżej wodzie, znów zmieniłam wodę i gotowałam ok 15 minut. Zasypałam gorące pomarańcze ok. 1/3 cukru i zostawiłam do przestygnięcia. Po ok. 2 godzinach znów zagotowałam pomarańcze (ok. 5 minut) i ponownie dosypałam kilkanaście dag cukru. Zostawiłam do przestygnięcia. Czynność powtórzyłam kolejny raz, dosypując po zagotowaniu resztę cukru. Gotowałam w tym syropie ok. 10 minut (w międzyczasie sprawdzałam, czy skórki nie są zbyt twarde/miękkie). Zlałam gorący syrop wraz ze skórką do słoika. Połowę ciepłej skórki za radą Buki wyjęłam do lekkiego obeschnięcia na papier do pieczenia, po czymgrubo posypałam cukrem pudrem i wstawiłam do piekarnika z termoobiegiem na 80C (ok. 10 minut). W ten sposób uzyskałam pyszną skórkę kandyzowaną.

  3. Smacznego!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

  1. halina52 16 października 2014, 21:18

    Uwielbiam tak przygotowaną skórkę do deserów , ciast.